Одеська затока

Душа чорноморської перлини по юному прекрасної і мудрої сивиною, як якір сталості спокою, навколо якого в усі часи вирувало насичене людськими долями життя.

Дзеркало Одеси, в якому до найдрібніших подробиць відображаються всі відтінки міської мінливості, котрі по волі випадку або людської руки прийшли в цей світ, щоб назавжди закарбувати її образи і лица в глибинах своєї пам’яті.

Читати далі »

Прибутковий будинок Лерхе

Витончена архітектура на службі у комерції нещадної в своїй меркантильності до кісткової байдужості і абсолютного ніщо.

Досконалість ліній, багатство обробки, розкіш інтер’єрів як пам’ятник своїм творцям, який пережив найстрашніші віхи двохсотлітньої історії, щоб розтанути в безпечності благополуччя.

Читати далі »

Прибутковий будинок Скаржинськоюї

Місцева знаменитість, що здобула свою славу завдяки неординарним талантам і долям своїх орендарів, які творили, допомагали і лікували з натхненням і любов’ю на благо рідного міста та за для задоволення його жителів.

Величний колос з витонченими архітектурними акцентами, годинник існування якого Хронос відраховує ось уже друге століття.

Читати далі »

Прибутковий будинок Заблудовського в Одесі

Поєднання не поєднаного, що під рукою майстра перетворилося на архітектурний шедевр, котрому заступництво всюдисущого Гермеса забезпечило процвітання в віках.

Буденність під маскою величі, увічнена на незліченних кадрах кіноплівки в маленьких епізодах і другорядних ролях в грі головній ролі свого життя.

Читати далі »

Будинок Серато і Верани в Одесі

Маленький діамант великого міста, який не втратив свого витонченого блиску в руках шаленого люмпена від народу, у величі гідності виконуючи ту роботу, до якої ніколи не був призначений.

Один з кращих зразків архітектурної класики, в якій музика гармонії окремих акцентів складає оду витонченості творіння.

Читати далі »

Кінотеатр Уточ-Кіно в Одесі

Найстаріший кінотеатр міста, в якому досі витає дух великої людини сором’язливої і безстрашної, який прославив його ім’я у віках.

Відлуння старої Одеси, застигле в стінах одного будинку, який змінив за своє бурхливе життя безліч амплуа в дусі часу, але так і залишився в пам’яті як диво першого сінема.

Читати далі »

Прибутковий будинок Інбер в Одесі

Друга частина інвестиційного проекту підприємливого одесита, котрий для диверсифікації ризиків розділив одну долю надвоє.

Дивом збережена корона Преображенської, як символ тих давніх дорадянських часів, коли квітуча Одеса стояла в одному кроці від прірви і не знала про те, обзаводячись новими дорогим комерційними проектами – прикрасами.

Читати далі »

Будинок Маріні в Одесі

Бурхливі пристрасті з неординарними подіями життя під скромною личиною класичного оздоблення, як наочний приклад помилковості загальної омани про перше враження.

Гучні імена і цікаві долі, що тінню пройшли крізь стіни старого особняка, об стійкість якого ось уже два століття розбиваються всі спроби Хроноса накласти на нього печатку забуття.

Читати далі »

Палац Абази в Одесі

Витонченість бароко застигле під рукою майстра в камені, щоб крізь роки і лихоліття зберігати імена своїх творців для забудькуватих-вітряної пані на ім’я Історія.

Палацова розкіш в одному ряду з пересічною забудовою комерційних інтересів, яка так зачарувала громадян від влади, що вони заради володіння нею хоча б у службовому користуванні готові були немало заплатити власникам для підтвердження статусу.

Читати далі »

Прибутковий будинок Іракліді

Один з безлічі унікальних комерційних проектів кінця XIX століття, які подарували Одесі так багато нових архітектурних перлин з унікальною архітектурною і пересічної історією.

Середньовічний замок з дозорними вежами в претензії на оригінальність серед сірості буття початку сучасності з її простотою форм і рішень.

Читати далі »