Нова біржа (філармонія) Одеси

Народжений на піку багатства і процвітання чорноморської перлини до того, як на вісім десятиліть зануриться в безодню неслави і морок плановоих злиднів.

Розкішний храм побудований для бога комерції, що став притулком музичних муз і шанувальників творінь натхнених ними земних істот.

Читати далі »

Пам'ятник співробітникам карного розшуку в Одесі

Пам’ятник створений під враженням одного харизматичного персонажа з кінострічки, змальованого з історії реального людини і втілений в максимально дистанційований образ, але людське око не обдуриш.

Гордість і печаль органів правопорядку як матеріальне втілення двох протилежних сторін буття у всій його мінливій сутності.

Читати далі »

Готель Лондонський в Одесі

Розкішні апартаменти для тимчасового перебування в аурі фешенебельного лондонського туману в стародавньому серце сучасного українського міста.

Сталість актуальності при збереженні, не дивлячись на всі непрості економіко-політичні обставини і примхи тимчасової влади заради комфорту і задоволення своїх гостей.

Читати далі »

Лютеранська кірха Одеси

Романська готика в актуальною інтерпретації кінця XIX століття як наочний доказ безмежності мистецтва та свободи вираження художнього смаку крізь відстань і час, не дивлячись на всі потуги тимчасових правителів від влади втрутитися.

Один з найстаріших храмів Одеси, який ледь не розвіяли вітри атеїстичних заборон і байдужості, які дулі над українською землею сім десятиліть.

Читати далі »

Будинок Маюрова в Одесі

Історія однієї розкішної резиденції, поставленої на служіння одеському громадянському суспільству в боях за право власності і жадібності місцевого чиновницького свавілля, у якого особисті інтереси превалювали над іншими.

Вся скромна принадність класичного декору, який залишається актуальним вже не перше сторіччя на світовій архітектурній арені.

Читати далі »

Арабський культурний центр в Одесі

Маленький шматочок сходу на благодатній українській землі в таємничої серпанку тисячолітніх казок і міфів, що стоять біля витоків світу.

Химерний замок серед строгих зразків канонів європейської архітектури як наочний приклад толерантності та гостинності української землі, що з розпростертими обіймами зустрічає всіх друзів.

Читати далі »

Пам'ятник Хосе де Рібасу в Одесі

Іспанський дворянин на службі у одеського суспільства, якому воно по-суті зобов’язане своїм існування, як і всесвітньо відома чорноморська портова перлина в ореолі легенд і самобутнього флеру.

Матеріальне втілення хорошої пам’яті одеситів на всі добрі вчинки, яка пережила два непростих для України століття підцензурності і мінливості директив правлячої московської диктатури.

Читати далі »

Будинок Магнера в Одесі

Історія довжиною в кілька життів, в якій вистачало місця всім прикрощам і радощам його жителів та служінню на благо суспільства.

Витончений невеликий силует бароко прихований під покровом нестаріючої монументальності еклектики, актуальність якої допомогла йому пережити найчорніші часи української історії в нещадному і безглуздому руйнуванні.

Читати далі »

Тещин міст в Одесі

Тривіальна історія в зачаровуючому флері легенд і муарі романтичних сподівань, яких з кожним роком стає все більше, як і бажаючих залишити на його тендітних перилах сліди свого перебування.

Ретро, яке перетворилося на модерн, але не втратило своєї актуальності як і його відомий закордонний прототип в далекому місті Люксембург.

Читати далі »

Будинок з атлантами в Одесі

Візитівка української південній столиці, яка стала такою завдяки символу вічності людського буття – мудрості світу, яка покоїться на плечах творців і творців.

Маленький куточок Голландії загублений на одній з тихих одеських вулиць, як данина моді і вишуканості смаку його знаменитого господаря.

Читати далі »