Святогірські гори

Відлуння минулого, яке кануло в Лету мільйони років тому, породивши праісторію людства і сучасної топографії української землі.

Унікальне творіння витівниці-природи, яка рукою художника малювала його століття за століттям, що в рамках вічності дорівнює лише миті, створюючи неповторний шедевр, який має мало аналогів у світовому масштабі.

Читати далі »

Всіхсвятський скит Святогорської лаври

Верх досконалості дерев’яного зодчества серед казки українських безкрайніх просторів десь на кордоны між небом і землею в надії на вищу благодать і прощення всіх гріхів.

Відроджена святиня в новому вигляді, з новою духовною складовою, але під старим іменем на колишньому фундаменті як доказ непідвладності істинної віри волі людській.

Читати далі »

Річка Сіверський Донець

Одна з історичних віх в розвитку східноєвропейської цивілізації, відбита на золотих донних піщинах під захистом кристально-чистої броні, над якою невладні безжалісний час та нещадна людина.

Досконалість буття майстрині-природи, щедрою рукою подарована своєму найдосконалішому і найстрашнішому творінню на землі як зразок творення і натхнення в ім’я майбутнього з урахуванням помилок минулого.

Читати далі »

Церква Різдва Богородиці в Новоекономічному

Православна перлина захована між пагорбів донецьких степів від мінливих вітрів нещадного часу, що дивом зберегло її від повного зникнення в бурхливому вирі минулого століття.

Давня історія, прихована за кам’яними обладунками храмової споруди, щоб зберегти крізь століття летаргічного сну московської окупації пам’ять про українську бувальщину для майбутніх поколінь.

Читати далі »

Білокузьминівської крейдяне оголення

Море стало сушею, щоб подарувати людству благодатний українську землю і унікальний нерукотворний пам’ятник істотам, що мільйони років тому покинув цей неспокійний світ заради нашого життя на цій планеті.

Одинокий велетень серед безкрайніх просторів українського степу, як страж часу охороняючий свої володіння під прихильним поглядом бездонних небес.

Читати далі »

Великоанадольський лісовий коледж

Починання, яке в кінцевому підсумку назавжди змінило дзеркально-гладкий лик українських степів стрункими рядами посадок і острівцями первозданного спокою, породивши новий рослинно-тваринний світ.

Колиска тих, хто несе розумне, добре, вічне через своє життя, щоб на століття залишити свій рукотворний слід в прекрасній вічності і хиткий простір збагатити новими фарбами.

Читати далі »

Великоанадольський парк

Стрункі зелені ряди, що зберігають пам’ять про першопрохідників лісової справи та пам’ятники тих давніх часів, коли Приазов’я було лише безкраїм Диким Полем підвладним лише волі природи та всім вітрам часу.

Порядок і симетрія в світі хаотичності та безладу, які сміливими мазками нанесли на чистий лик первозданної степу ти, хто наважився взяти на себе непросту роль підкорювачів і вершителів.

Читати далі »

Великоанадольський музей лісу

Історія однієї чарівної казки, що руками людини стала дійсністю на пустельних просторах Дикого Поля, де століттями лише гуляв лише дикий вітер та шуміли степові ковила, як символ і перша віха нової епохи змін.

Витончена архітектура, під нальотом сивої давнини, як краще втілення лику зберігача старожитностей в обрамленні пухнастою хвойної зелені лісу їм оспівуваного і захищеного крізь все бурі лихоліть і злої волі Великого Хроносу.

Читати далі »

Великоанадольські стави

Штучне серце рукотворного шедевру, яке стало його органічним доповненням і красою, що несе з собою життєві соки для зеленого оазису безкрайнього Приазовського степу.

Чистий водна гладь, в якій, як у дзеркалі, милується небо то по-весняному юно-прекрасне, то по-старечому помережане борозенками замислених зморшок, щоб відбити будь-який момент його мінливого лику і пошепки неспішного бігу хвиль розповісти про це диво великому морю.

Читати далі »

Будинок лісника в Велікоанадоллі

Скромний притулок великих, де народжувалися ази науки про ліс і лісорозведення, щоб за десятиліття назавжди змінити українські степові простори і зробити їх обітованою землею після тисячоліть млявої пустелі.

Столітній відрізок історії з його персоналіями і трагедією подій, застиглий в цегляній кладці одного будинку в тиші старого саду під дахом стародавнього рукотворного дива.

Читати далі »