Кондитерська Марапульця в Маріуполі

Забута історія в обіймах фасадів, що давно не бачили реставрації, як пам’ять про те прекрасне минуле, де не було мороку кровожерного люмпена і кумачевих прапорів, а нове століття обіцяло лише прогрес і віру в світле майбутнє.

Типовий представник торгового братства Маріуполю унікальний в своїх витонченості та історії, від якої досі віє дурманяче-солодким ароматом свіжої здоби в гостро-пряній атмосфері натхненної пекарської праці.

Читати далі »

Будинок Регіра в Маріуполі

Мабуть єдиний представник маріупольської міської архітектури, який сміливо може претендувати на високе звання палацу з усіма властивими йому атрибутами, за винятком гідного господаря і офіційного статусу.

Загублена в часі перлина, яку рік за роком вбивали меркантильні інтереси під сумні погляди маскаронов і байдужість місцевої влади, коли душа його творця відлетіла в супровід грифонів-охоронців в кращий світ.

Читати далі »

Гоголівське училище в Маріуполі

Унікальний для суворого промислового міста архітектурний об’єкт, де ліс був дорим, а тому дерев’яне зодчество не було в честі.

Світоч знань, що перетворився з волі шаленого люмпена на просте вирішення нагальних проблем, коли принцип “відняти і поділити” переважив творчий фактор освідченого майбутнього.

Читати далі »

Троїцька церква в Микуличині

Маленьке дерев’яне диво загублене десь в зеленому оксамиті Карпатських гір по милості Хроносу, що зберігає українську душу греко-католицизму ось вже яке століття наперекір усім тимчасовим правителям від влади.

Святе місце під крилом небес, яке дивом зберегло під своєю покрівлею розкіш художнього таланту і той непередаваний дух свободи, який може дати лише справжня віра.

Читати далі »

Манявське лісництво

Три частини єдиного цілого лише волею людською умовно виокремлені кожне під своїм ім’ям з єдиною історією одного селища загубленого в глибинці Прикарпаття.

Благодать українського православ’я під покровом зеленого оксамиту вікових смерек та кришталевого голосу водоспадних струменів, яка ось вже восьме століття береже серце української національної ідеї.

Читати далі »

Манявський скит

Український Афон, який зберігає душу народу ось вже не перше століття під кришталеві сльози святої Богородиці і тихий шепіт смерек в оточенні вірної варти Карпатських гір і істинної віри Христової.

Загублене в лісовій гущавині на маленькому гірському плато під захистом потужних фортечних стін і дозорних веж серце українського православ’я як земне втілення народної мудрості, що добро повинно бути з кулаками.

Читати далі »

Будівля механіко-технічного училища в Маріуполі

Результат урбанізації портового Маріуполя і перетворення його на майбутнього металургійного гіганта, за якого на протязі ось вже другого століття ламають списи сильні світу цього.

Одне з багатьох в ряду лінійки навчальних будівель міської забудови з відмінними ознаками згідно свого рангу і неповторним романським декором, що виділяють його серед інших.

Читати далі »

Маріупольська Олександрівська чоловіча гімназія

Перші паростки середньої маріупольської освіти виплекані невсипущими працями однієї безмежно відданої своїм місту і справі людини, яка заради цього пожертвувала своїм комфортом європейської Варшави і почала все з нуля.

Величний цегляний особняк, створений за останнім словом науки і техніки початку ХХ століття для багатьох поколінь маріупольських творців від науки, які уславили ім’я рідного міста.

Читати далі »

Контора Рябінкина в Маріуполі

Маленький витончений особняк як частина великого комплексу, хоч сполучні нитки між ними і розірвані безжально. людською рукою в епоху тотальної радянської байдужості.

Античні боги і середньовічні лицарі на сторожі будинку, господар якого давно відійшов у кращий світ тіней, прихопивши з собою розгадку таємниць свого майна такого різного і унікального за своєю архітектурою, але все ще об’єднаного його ім’ям.

Читати далі »

Маріупольський краєзнавчий музей

Відображена в тисячах великих і малих артефактів маріупольська історія довжиною в мільйони років, яку зібрали під одним дахом купка ентузіастів і щасливий випадок археологічних знахідок.

Піщинка у тимчасових рамках історії, яка зберігає під своїм крилом минуле для уроку майбутньому, за що була заплачена найвища ціна – людське життя.

Читати далі »